Data publikacji:

Co kupić 11-latce na święta?


Kupowanie prezentów to bardzo prosta sprawa. Kupowanie dobrze dobranych prezentów niekoniecznie. Aby dobrze dobrać prezent do osoby i okazji, należy tę osobę dobrze poznać, by wiedzieć, czego unikać i na co zwracać uwagę podczas prezentowych poszukiwań. Prezent nie może też być zupełnie niezwiązany z uroczystością, podczas której będzie się go wręczać. Co kupić 11-latce na święta? Które prezenty będą najlepsze, a których nie warto kupować? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!
prezenty
Prezenty świąteczne, czyli słowo o tym, jak unikać banalnych podarunków Każda dziewczynka w wieku jedenastu lat marzy o tysiącu rzeczy. Niektóre z nich są materialne, inne nie, ale faktem jest, że jedenastoletnia dziewczynka niekoniecznie myśli o:

• skarpetach w renifery, Święte Mikołaje czy ozdobione padającymi płatkami śniegu (klasyczny prezent świąteczny, którego warto unikać, ponieważ jest straszliwie nudny i wyraża raczej czyjąś nieumiejętność dobrania odpowiedniego prezentu niż dobre chęci);
• swetrach świątecznych z dużą ilością zdobień w postaci cekinów, pomponów i tym podobnych elementów;
• czapkach Świętego Mikołaja pełnych czekoladopodobnych słodyczy.

Wszystkie wyżej wymienione rodzaje prezentów są oczywiście urocze, ale nie da się ukryć, że przygotowują je ludzie, którzy nie bardzo wiedzą, co kupić i nie mają pomysłu na podarunek. Nie ma też oczywiście nic złego we wręczaniu takich prezentów dziewczynkom, które uwielbiają świąteczne ubrania, warto jednak spróbować kupić coś bardziej oryginalnego.

Banalny prezent będzie więc prezentem, który mniej ma wspólnego z konkretną osobą, a bardziej z samą okazją, uroczystością, świętem. Podarunki świąteczne wcale nie muszą być nudne.

Słodycze na prezent dla 11-latki na święta? Oczywiście! Ale...


Słodycze, czekoladki, cukierki są idealnym prezentem dla tych, którzy zastanawiają się, co kupić na święta 11-latce, ale pod pewnymi warunkami:

  • słodkości nie powinny stanowić jedynego prezentu, a raczej być dodatkiem do głównego podarunku;
  • nie należy kupować bardzo tanich czekolad, których smak niewiele ma wspólnego z prawdziwą czekoladą (podpowiedź: dzieci nienawidzą wyrobów czekoladopodobnych!);
  • warto uwzględnić gust obdarowywanej osoby, więc jeśli jedenastolatka nie lubi gorzkiej czekolady, to warto kupić jej dużą, słodką i pełną dodatków tabliczkę czekolady;
  • czasem można pozwolić sobie na kupienie najbardziej wymyślnych słodyczy, które zrobią wrażenie na każdym.
Kupowanie słodyczy wydaje się bezpieczną opcją, nie może jednak być jedyną. Nie chodzi tutaj oczywiście o sytuację, w której ktoś kupuje niesamowicie drogie prezenty. Nie. Skromny upominek i przesłodka czekoladka: to idealne połączenie!

Lalki i domy dla lalek na prezent świąteczny dla 11-latki


Wiele dziewczynek w wieku jedenastu lat myśli o wielu rzeczach, ale niekoniecznie o lalkach. Wiek jedenastu lat nie jest być może „bardzo poważnym” wiekiem, ale z niektórych rzeczy zaczyna się „wyrastać”. Z tego między innymi powodu należy zachować szczególną ostrożność podczas kupowania takich prezentów jak lalki.

Warto rozważyć opcję kupna domku dla lalek, który będzie odpowiednio duży. Lalka w postaci niemowlęcia zdecydowanie lepiej sprawdzi się jako prezent dla młodszych dziewczynek, natomiast przepięknie wykonany dom dla lalek z drewna, który pozwala zająć się niezliczoną ilością elementów, to prezent bardzo interesujący.
Należy jednak zaznaczyć, że nie każda dziewczynka w wieku jedenastu lat zachowuje się stereotypowo i ma stereotypowy gust, więc nie warto kupować tego typu prezentów dziewczynkom, które lalek nie znoszą.

Książki prezentem na święta dla 11-latki


Książkę należy wręczać tylko tym dziewczynkom, które lubią czytać. W kraju nad Wisłą czytelnictwo nie jest najpopularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu, niemniej istnieją wciąż zakochane w literaturze dzieci. Idealnym więc rozwiązaniem byłoby kupienie na święta dobrze napisanej powieści, która oczywiście będzie stosowna do wieku obdarowywanej osoby.

Znając dane dziecko, można stwierdzić, jakie książki lubi, a których unika. Czy kocha powieści fantasy? A może lubuje się w powieściach graficznych, które często nazywane są po prostu komiksami? Im lepiej poznany gust, tym lepiej dobrana zostanie książka.

Co kupić 11-latce na święta? Gry planszowe, kreatywne, zręcznościowe


Tutaj pole do popisu jest już naprawdę ogromne, ponieważ producenci gier planszowych i kreatywnych nie ustają w wysiłkach tworzenia coraz to bardziej oryginalnych i interesujących pozycji.

Dla dziewczynek w wieku jedenastu lat warto szukać gier, które:
  • będą angażowały nie tylko emocjonalnie, ale również intelektualnie (przyjemność połączona z ćwiczeniem zdolności kognitywnych);
  • będą nawiązywały do dziewczęcości/kobiecości (wszelakie gry kreatywne polegające na przykład na tworzeniu makijażu, komponowaniu strojów etc.);
  • nawiążą do tych tematów, którymi zainteresowana jest młoda nastolatka (jeśli interesuje się baśniami, na przykład tą o Kopciuszku, można pomyśleć o wyborze
Gry są takimi prezentami, które niezwykle mocno angażują uczestniczące w rozgrywce osoby, dostarczając im niesamowitych emocji i ogromnej radości. Jeśli gra jest stworzona w odpowiedni sposób i dopasowana do jedenastolatki, będzie ona do niej wracała bardzo często i na pewno nie zapomni o tym, kto ową grę jej podarował.

Idealny prezent na święta dla 11-latki?


Czy da się kupić prezent idealny jedenastolatce? Oczywiście! Wymagać to będzie nieco przygotowań, ponieważ nie może to być prezent źle dobrany, zwłaszcza w tak pięknym czasie, jak święta. Należy więc pamiętać o upodobaniach obdarowywanej osoby, jej osobistych preferencjach, guście, zainteresowaniach i przyzwyczajeniach kulinarnych (słodycze!), a wtedy prezent na pewno będzie trafiony i przyniesie wiele radości!
Autor: Krzysztof Ostrowski