Data modyfikacji:

Gry planszowe dla 4-latka: najciekawsze propozycje

Gry planszowe dla 4-latka to świetny pomysł na prezent, który uprzyjemni długie, jesienne i zimowe wieczory oraz sprawdzi się w podróży. To inwestycja w rozwój dziecka, wspomagająca jego spostrzegawczość, refleks oraz poszerzająca wiedzę o świecie. To okazja do zdrowej rywalizacji w rodzinnym gronie, nauki przegrywania i czas wspólnej celebracji sukcesu. Przedstawiane przez nas gry planszowe dla 4-latka ranking to zestawienie wciągających gier bez prądu, które zaangażują w zabawę nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
Zobacz, jakie gry planszowe dla czterolatka polecamy.
gry planszowe dla 4 latka

BrainBox Transport - popatrz, zapamiętaj, odpowiedz

Liczba graczy: minimum 2
Producent: Albi

Kolejna gra z serii BrainBox, a część „Transport” znakomicie wpisuje się w gry planszowe dla dzieci od 4 lat. Składa się z 55 kart o transporcie, podróżowaniu i maszynach. Gracz ma za zadanie zapamiętać jak największą ilość szczegółów z wylosowanej karty. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej kart. BrainBox to 10-minutowe wyzwanie dla umysłu. Ćwiczy zapamiętywanie i kojarzenie elementów. Pobudza, koncentruje i stymuluje mózg do nauki poprzez zabawę. 

Dopasuj Skarpetki - gra zręcznościowa

Liczba graczy: 2-4
Producent: Buitenspeel

Zabawa zręcznościowa dla dzieci 4+ i starszych. Dobra zabawa i ogromna porcja śmiechu gwarantowana, bo Pan Krokodyl zgubił skarpetkę. Ten, kto pierwszy ją znajdzie za pomocą przyssawek, ten wygrywa. Ta gra planszowa dla czterolatka ćwiczy pamięć wzrokową, refleks i koncentrację. Dokonali precyzję ruchu i utrwala rozróżnianie stron (prawa-lewa).

Dobble - Kids

Liczba graczy: 2-5
Producent: Rebel

Gra karciana dla dzieci powyżej 4. roku życia, która angażuje całą rodzinę. Jest tak niewielkich rozmiarów, że możesz zabrać ją ze sobą wszędzie. Metalowe pudełko zniesie nawet perypetie podróży, a kartonikowe okrągłe karty są bardzo wytrzymałe. Rozgrywka jest szybka, emocjonująca, a reguły gry tłumaczy się w minutę. Jedna karta wędruje na środek. Zadanie zawodników to jak najszybsze dopasowanie jednej z otrzymanych kart do tej, która leży pomiędzy graczami. Dobble - Kids świetnie sprawdza się jako energetyzujący przerywnik miedzy innymi grami. 

Farmanimo - kooperacyjna gra planszowa dla dzieci od 4 lat

Liczba graczy: 1-4
Producent: Djeco

 Farmanimo to 10 minut współpracy zawodników, którzy mają dotrzeć do łąki przynajmniej z jednym zwierzęciem zanim gospodarz wróci traktorem na farmę. Wygrywają wszyscy albo cała drużyna przegrywa. Gra uczy współdziałania od najmłodszych lat, dążenia do celu obranego przez grupę oraz tego, że jednostka ma wpływ na wygraną lub przegraną całej załogi. 

Gdzie jesteś? - 4 latek ćwiczy spostrzegawczość

Liczba graczy: 2-4
Producent: Egmont

Niewielkie pudełko, które zabrać można w podróż. Zabawa mija szybko i przyjemnie - proponujemy tę grę jako jedną z pierwszych dla dzieci (poradzą sobie z nią nawet bystrzejsze trzylatki). Polega na szukaniu pasujących obrazków. Uczy refleksu i spostrzegawczości przy dobieraniu w pary i rozpoznawaniu kolorów. 

Akrobaci - gra zręcznościowa

Liczba graczy: 2-8
Producent: Janod

Akrobaci to świetna rozrywka dla całej rodziny, która aktywnie włącza do zabawy czterolatków. To 20 kartonowych plansz, na których znajdują się pozycje do ustawiania figurek akrobatów. Każdy gracz buduje kolejny poziom wieży. Celem jest stworzenie jak najwyższej konstrukcji, a zawodnik, który przez przypadek zburzy budowlę - przegrywa. Gra rozwija koncentrację, zręczność oraz planowanie. 

Hop! Hop! Hop! Pastuszek i owce

Liczba graczy: 2-6
Producent: Djeco

To gra współpracy, bo zawodnicy muszą połączyć siły, aby bezpiecznie zagnać owce do stodoły nim silny wiatr zerwie most. Wygrają wszyscy albo siły natury. Ta 15-minutowa gra planszowa dla dzieci od 4 lat dostarcza emocji płynących ze współpracy, cementuje grunty rodzinne i uczy kooperacji.

Drewniana gra planszowa dla 4-latka Chińczyk

Liczba graczy: 2-4
Producent: Goki

 Drewniana wersja gry znanej od pokoleń. Jeśli pamiętasz, jak z rodzicami i rodzeństwem grałeś w Chińczyka, teraz ty spraw frajdę swojemu dziecku albo wnukowi. Wygrywa osoba, która do bazy zaprowadzi najszybciej wszystkie swoje pionki. Gra rozwija koncentrację, logiczne myślenie i dążenie do celu. 

Rycz i mrucz! - strategiczna gra planszowa dla 4 latka

Liczba graczy: 3-8
Producent: Janod

Każdy gracz losuje żeton - postać. Celem jest jak najszybsze pozbycie się kart poprzez poprawne naśladowanie odgłosów zwierząt w momencie, gdy na stole pojawi się para takich samych stworzeń. „Rycz i mrucz!” uczy skupienia, refleksu, spostrzegawczości. Rozbudza wyobraźnię i myślenie strategiczne oraz dokładne planowanie. Rozwija umiejętność współpracy z przeciwnikami. Działa na wszystkie zmysły graczy. 

Pytaki - niezwykła gra rodzinna

Liczba graczy: 2-22
Producent: DobreTo

Pytaki to gra dla 4-latka planszowa… choć w zestawie nie ma planszy! Polega na losowaniu pytań i odpowiadaniu na nie. Są one łatwe, ale odpowiedzi czasem… nie są już tak proste. Gra uczy sztuki komunikacji w rodzinie i wśród najbliższych. Kładzie nacisk na słuchanie tego, co mają do powiedzenia inni, na ciekawość drugiego człowieka i otwartość na poznawanie go. Uczy mówienia o emocjach, o rzeczach codziennych i abstrakcyjnych. 

Gra loteryjka Kosmos Kapitana Nauki

Liczba graczy: 1-6
Producent: Edgard

Gra planszowa przeznaczona dla dzieci od 4. roku życia. Rozwija spostrzegawczość, precyzję i koordynację workowo-ruchową. Jest skarbnicą wiedzy o wszechświecie. Zadaniem graczy jest dopasowanie trzydziestu sześciu żetonów do właściwych miejsc na sześciu planszach. 
Autorka: Ewa Doniec